Okolie

Bratislava (70 km)

tipy-na-vylet-bratislava-ubytovanie-velky-meder

Tip na výlet – Bratislava – Bratislavský hrad

Historické jadro hlavného mesta Slovenska prináša mnoho pozoruhodností. Dávame Vám do pozornosti Bratislavský hrad, Slovenské národné divadlo, Dóm sv. Martina, Grassalkovichov palác, Michalskú bránu a Starú radnicu.

Komárno (33 km)

tipy-na-vylet-komarno-ubytovanie-velky-meder

Tip na výlet – Komárno – Nádvorie Európy

Mesto Komárno patrí medzi najstaršie mestá na Slovensku. Má bohatú históriu, kultúrne tradície a významné pamiatky. Nádvorie Európy tvorí komplex stavieb s typickými prvkami architektúry 45 európskych krajín a regiónov. Medzi ďalšie pozoruhodnosti patrí Kostol sv. Ondreja, Podunajské múzeum, Mestská radnica a Pevnostný systém.

Kolárovo (25 km)

tipy-na-vylet-kolarovo-ubytovanie-velky-meder

Tip na výlet – Kolárovo – Drevený most

Mesto Kolárovo, nachádzajúce sa 25 km od Veľkého Medera, je jedným z najväčších miest Žitného ostrova, kde je najdlhší most s celodrevenou konštrukciou v celej Európe (86 metrov).

Gabčíkovo – vodné dielo (20 km)

tipy-na-vylet-gabcikovo-ubytovanie-velky-meder

Tip na výlet – Gabčíkovo – Vodné dielo

Vodné dielo bolo budované od roku 1977 s cieľom zabrániť pravidelným záplavám Dunaja v oblasti Gabčíkova a maďarskej dediny Nagymaros.

Číčovské mŕtve rameno (14 km)

tipy-na-vylet-cicovske-mrtve-rameno-ubytovanie-velky-meder

Tip na výlet – Číčovské mŕtve rameno

Mŕtve rameno Dunaja pri Číčove vzniklo v roku 1899, keď Dunaj pretrhol hrádzu. Toto územie (135 ha) je chránenou prírodnou rezerváciou od roku 1964, ktorá dostala názov Lion podľa francúzskeho vojaka, ktorý sa usadil na jeho brehu na konci I. sv. vojny. Významná rastlinná a živočíšna ríša.

Győr (26 km)

tipy-na-vylet-gyor-ubytovanie-velky-meder

Tip na výlet – Győr

Mesto Győr má krásne historické centrum, plné starých pamiatok. Zaujímavá je bazilika, biskupský hrad a palác, benediktínsky kostol sv. Ignáca, synagóga. Najnavštevovanejšie múzeum je Mestské múzeum umenia, ktoré sídli v Esterházyho paláci.

Pannonhalma (45 km)

tipy-na-vylet-pannonhalma-ubytovanie-velky-meder

Tip na výlet – Pannonhalma – Pannonhalmské arciopátsvo

Pannonhalmské arciopátsvo je benediktské opátsvo neďaleko mesta Győr. Je to jedna z najstarších historických pamiatok v Maďarsku. Založený bol v roku 996 a v roku 1996 bol zapísaný do zoznamu svetového dedičstva UNESCO.